ZVVZ hostila zasedání exportní asociace SDIC

Vrcholné vedení společnosti ZVVZ GROUP, a.s. hostilo zasedání asociace SDIC (Sdružení dodavatelů investičních celků), která aktivně hledá příležitosti pro export a podílí se na utváření exportní politiky českého státu.

Členové asociace, mezi něž patří i ZVVZ GROUP, si prohlédli výrobní závody v Milevsku a dostali ucelené informace o komplexním výrobním programu společnosti. „Představili jsme se jako tradiční dodavatel řešení pro ekologizace energetických provozů, ventilátorů do dolů a tunelů, ale rovněž jako významný výrobce sil a cisteren, což se o nás už tolik neví,“ uvedl Miloslav Kafka, generální ředitel ZVVZ GROUP.

V průběhu několikahodinového jednání si zástupci firem vyměnili zkušenosti z jednotlivých exportních destinací, na kterých aktivně působí. Zasedání SDIC je ideální platformou, kde se sdílí plánované investice v takových lokalitách, jako je Německo, balkánské země, Kazachstán a další země postsovětského prostoru, jihovýchodní Asie, relevantní africké země, Spojené státy americké a další lokality, ve kterých je hlad po komplexních řešeních v oblasti energetiky a energetického strojírenství.

Asociace SDIC rovněž navrhuje českému státu, které veletrhy a výstavy by mohl finančně podpořit, aby pomohly dostat se českým exportérům na místní trhy.