Fans, a.s.

FANS, a.s. je dodavatelem investičních celků a služeb pro energetiku a průmysl.Zaměřuje se na dodávky na klíč a modernizace elektráren a průmyslových provozů.Významnou specializací FANS, a.s. jsou technologie průmyslového chlazení.

Společnost FANS, a.s. byla založena v roce 1992 a v současnosti rozvíjí své obchodní a exportní aktivity prostřednictvím globální sítě dceřiných společností, poboček a obchodních zástupců v Evropě, Asii a Africe.

Co děláme:

Společnost FANS, a.s. v pozici EPC kontraktora soustavně rozšiřuje své portfolio komplexních dodávek technologických celků a zařízení pro energetiku a průmysl.Nabízí své zkušenosti a know-how v následujících oblastech: energetika a teplárenství, kogenerace, průmyslové chlazení, zpracování odpadů podtlakovou termolýzou.Rovněž zajišťuje studie proveditelnosti, rekonstrukce a modernizace průmyslových provozů.

Důležitou specializací společnosti FANS, a.s. je výroba a modernizace chladicích věží a cirkulačních chladících okruhů od návrhu řešení až po uvedení do provozu. Je schopna zákazkníkům nabídnout ucelené portfolio průmyslových chladicích technologií a zařízení, včetně náhradních dílů a komponentů.

Společnost FANS, a.s. má pevné technické, výrobní a administrativní zázemí, takže je schopna komplexně a profesionálně zajistit všechny projekty na klíč, a to vždy se zodpovědným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Portfolio služeb FANS, a.s.:
 • Investiční celky, služby a zařízení pro energetiku a průmysl
 • Projektování, výroba a instalace chladicích zařízení pro energetiku a průmysl
 • Odborné poradenství v oblasti financování mezinárodních projektů v energetice a průmyslu
 • Odborné poradenství v oblasti průmyslového chlazení
 • Vlastní výzkum a vývoj v oblasti průmyslového chlazení
 • Výroba a dodávky komponentů pro chladicí zařízení
Proč spolupracovat s FANS, a.s.
 • Zaměřuje se na moderní technologie a vyspělá technologická řešení optimalizovaná pro zákazníka
 • Má tým kvalifikovaných a zkušených odborníků
 • Spolupracuje pouze s prověřenými a spolehlivými dodavateli
 • Respektuje životní prostředí a trvale se zaměřuje na redukci emisí
 • Poskytuje podporu a poradenství v oblasti financování projektů

Odkaz na web

Vybrané reference

CHEMOSVIT ENEGROCHEM, a.s. – CTF50/I​

Společnost FANS, a.s. v současné době realizuje výstavbu nové chladicí věže CTF50/I. Předmětem realizace je výstavba bazénu, dodávka a montáž chladicí věže vč. elektroinstalace a napojení na stávající potrubní systém. Dílo realizujeme formou na klíč pro Slovenskou společnost CHEMOSVIT ENEGROCHEM, a.s.. Společnost FANS, a.s. v pozici EPC kontraktora soustavně rozšiřuje své portfolio komplexních dodávek technologických celků a zařízení pro energetiku a průmysl.Nabízí své zkušenosti a know-how

Vzduchový kondenzátor ACC F10

Společnost FANS momentálně dokončuje montáž vzduchového kondenzátoru ACC F10 v Německu. Daný kondenzátor bude hodinově odvádět 16 tun páry. Tvoří ho celkem 8 trubkových svazků a montáž bude ukončena na konce června 2021. Následovat budou teplé zkoušky a uvedení díla do provozu.

Linde Engineering – montáž chladicí věže v Nižniekamsku v plném proudu

Společnost FANS, a.s. nyní realizuje dodávku chladicí věže s celkem čtrnácti buňkami CTF 200, rozdělených do dvou chladicích okruhů – Loop 1 – 10 buněk a Loop 2 – 4 buňky), uspořádání těchto věží je back-to-back (zády k sobě). Dodávku realizujeme pro Německou společnost Linde a je určena do nového závodu na výrobu ethylenu v Nižněkamsku. Danou dodávku připravujeme k expedici na červen 2020.